Wolna Armia Syryjska prowadzi rozmowy z kadry kierowniczej Asada

Sześć tygodni temu, delegacja dwa człowiek przybył w ukryciu w Damaszku: cywile z Aleppo którzy reprezentowali elementy Wolna Armia Syrii, grupa rebeliantów składa się głównie z bojowników, którzy opuszczonych armii reżimu w pierwszym roku wojny. Przyjechali w ramach gwarancji bezpieczeństwa, a spełnione, tak jak mi powiedziano, wyższego urzędnika w sztabie prezydenta Baszara al Assada. I nieśli ze sobą niezwykłą inicjatywę które mogą występować rozmowy pomiędzy rządem i funkcjonariuszy FSA, który ‘uwierzył w syryjskim rozwiązania’ do wojny.

Przekazanie dokonane cztery punkty: że musi być ‘wewnętrzny dialog syryjski’; że właściwości prywatne i publiczne muszą być utrzymane; że musi być kres i potępienie cywilnego, sekciarskiej, etnicznych konfliktów; i że wszyscy muszą pracować dla demokratycznej Syrii, gdzie Nadrzędność prawa będzie dominujący. Nie było zapotrzebowanie przynajmniej na tym etapie do wyjazdu Assada.

Odpowiedź widocznie nadeszła. Istnieje rzeczywiście powinno być ‘dialog w ramach syryjskiego ojczyzny’; żadne warunki wstępne dialogu; oraz gwarancja bezpieczeństwa prezydenta żadnych mężczyzn FSA uczestniczą. A teraz, jak się wydaje, kolejny niezwykły rozwój jest w toku: w siedmiu rebeliantów odbyła obszarach Aleppo, większość z nich pod kontrolą FSA, pracownicy służby cywilnej może powrócić do pracy w swoich biurach i instytucje rządowe i szkoły mogą ponownie otworzyć. Studenci, którzy stali milicjanci w ciągu ostatnich dwóch lat zostanie rozbrojony i powrócić do swoich klasach.

Niektórzy członkowie FSA utworzyli co nazywają ‘Narodowy Związek na rzecz oszczędzania Syrii’, mimo że członkowie opozycji politycznej w obszarach poza kontrolą rządu zakłócony spotkania potępiając armię rządową, a według osób zaangażowanych w ‘Unii’, czyni sekciarskie komentarzy i potępianie szyitów i Iranu. W ubiegłym tygodniu było kilka dezercji jednostek FSA do al Kaidy związane al Nusra przód, który komplikuje sprawy jeszcze bardziej. Jeśli FSA jest gotów rozmawiać z reżimem, ile teraz w lewo, aby wziąć udział w przyszłych umowach między dwoma stronami?

Już od miesięcy, Pro urzędnicy reżimu zbadali, jak oni mogą wygrać dezerterów armii z powrotem na ich stronie i wzrostu al Nusra i innych grup islamistycznych pewnością rozczarował wielu tysięcy FSA mężczyzn, którzy czują, że ich rewolucja przeciwko rządowi został skradzione z nich. A w obszarach prowincji Homs, faktem jest, że walki między FSA i wojska praktycznie ustały. W niektórych państwowych odbyła wsiach i miasteczkach FSA są już obecne bez molestował.

A zalety Asada są jasne. Jeśli FSA ludzie mogli się przekonać do powrotu w szeregi armii reżimu w warunkach pełnego bezpieczeństwa, duże obszary buntować odbyło terytorium wróci do kontroli rządu bez jednego wystrzału. wzmocniono przez dezerterów jednym czasie armia może być następnie zwrócił się przeciwko al Nusra i jej filii al Kaidy w imię jedności narodowej.

islamskich bojowników w syryjskiej opozycji są z pewnością źródłem głębokiego zaniepokojenia wszystkich zaangażowanych w wojnę nie tylko, oczywiście, Amerykanie, którzy nadal wahać się nad tym, czy powinny one dać broń dla rebeliantów. Biskupi i patriarchowie z całego regionu spotkali się w Bejrucie w ostatni piątek lamentować exodus chrześcijan z Bliskiego Wschodu; Katolicki Maronite kard Bechara Rai Libanu opisane jak dla chrześcijan ‘do’ arabska wiosna ‘zwrócił się do zimy, z żelazem i ogniem’.

Z prałatów były szczególnie zdenerwowany na masywnym uszkodzeniem kościołów Raqqa teraz pod kontrolą grupy al Nusra iw ataku al Nusra na Maaloula. Widziałem siebie w zeszłym tygodniu, jak przewrotne był ten atak na dużej mierze Christian syryjskiego miasta, na północ od Damaszku. W domach chrześcijańskich krzyży została rozbita, adidas lite racer ale najeźdźcy al Nusra wydawało się perwersyjną przyjemność w burzenie domów. W jednym mieszkaniu w piwnicy mieli opróżnił lodówkę z jedzeniem i nadziewane to pełne buty.

Teraz to jest coś zginać swój umysł!

reportSo Ciekawe fakty color ONZ teraz świat przekonał się, że reżim Asada wystrzelił pociski gazu sarin w dniu 21 sierpnia, to naprawdę jest czas, aby zapoznać się z pełną wersją raportu broni chemicznej inspektorów ONZ w Syrii. Szczegóły śmierci i cierpienia niewinnych obszaru Ghouta Damaszku boją. Dwóch braci, okaże się, byli jedynymi, którzy przeżyli ich rodzin 40, który wszyscy mieszkali w tym samym budynku. Ale jeden lub dwa akapity potrzebują ponownego odczytu.

‘Lider miejscowych sił opozycyjnych (sic!), która została uznana za wybitny w areawas określonych i wymaganych do podjęcia’ opiekę ‘z [ONZ] misji’, mówi. Naturalnie inspektorzy ONZ chciałby być przechowywane w bezpiecznym miejscu. Ale oni byli w rzeczywistości w rękach rebeliantów. Lista pytań dla ocalałych był także ‘rozesłana do kontaktów opozycji’.

Raczej bardziej niepokojące jest jednak krótki akapit na stronie 22. W miejscach, adidas neo gdzie pociski gazu sarin wyładowane, to mówi, inspektorzy stwierdzili, że ‘lokalizacje zostały zdrożeni (sic!) przez inne osoby przed przybyciem z Misja w czasach spędzonych w tych miejscach, osoby przybył przewożą inne podejrzane amunicji wskazujące, że takie potencjalne dowody są przemieszczane i być może manipulować. ‘

Manipulowane? Dziwne, ale nie pamiętam tego cytatu w sprawozdaniach medialnych raportu inspektorów

Kliknij ikonę Adblock / Adblock Plus, który jest po prawej stronie paska adresu.

Na Adblock kliknij ‘Nie uruchamiać na stronach w tej dziedzinie’.

Jeśli jesteś Prywatne przeglądanie w Firefoksie, ‘Ochrona Śledzenie’ może spowodować, że zawiadomienie Adblock pokazać. To może być tymczasowo wyłączyć, adidas superstar klikając ikonę ‘tarcza’ w pasku adresu.

Comments for this post are closed.